Kendimden | Hakkımda Bilmediğiniz 11 Şey Mimi


Açıkçası mim yazılarından çok bir şey anlamıyorum, hatta adını çok yakın bir zamanda duydum. Şöyle bir blog sitesinde (tabii ben  ilk buradan keşfettim bu güzide paylaşımı ) ilk paylaşımı yapılmış bir yazı ile ilk mim atağımı gerçekleştireyim dedim, bilmem doğru mu yaptım. Ama sanırım bu mim yazılarında amaç tanışmak ve çevre genişletmek; daha çok insana ulaşmak. Ben de dedim neden katılmayayım? Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun. 

Bu arada konu için seçtiğim resmin mantıksızlığına aldırmayınız. Amacım konuya biraz gizem katmaktı. Ancak düzensizlik gibi durduğunu şimdi fark ettim. Bu saatten sonra da yeni bir resim bulup ayarlamaya üşendim açıkçası. Her neyse, biz konumuza dönelim, değil mi?

Evet, o halde başlıyoruz.:)

1. Kendinde sevmediğin özelliğin nedir?


Bir çok var, ama buraya en sevmediğimi yazacağım: Ertelemek.

2. En büyük takıntın nedir?


Yazmak:)

3. Kimsenin bilmediği bir sırrın var mı?


Maalesef kalbim ağzımda dolaşıyorum. :( Dolayısıyla pek sırcı biri istesem de olamıyorum yani.

4. Hayattaki en büyük başarın nedir?


Aslında yine yazmak demek istiyorum buraya. Tabii eğer başarıya ulaşacağım kadar iyiyse. :) 


5. Seni mutlu eden şey nedir?


Öğrencilerin gözündeki meraklı ve ilgili bakışlara şahit olmak.

6. En sevdiğin ünlü kim?


Lisedeyken Jackie Chan hayranıydım. :) Bir ara Steven Spielberg, George Lucas, Quentin Tarantino gibi yönetmenlere hayrandım (aslında hâlâ yapımları dolayısıyla zekalarına hayranım.) Tarantino yüzünden Kill Bill manyağı olduğumu ve Uma Thurman'ın yeteneğine hayran olduğumu da söyleyebilirim. Ama illa tek bir ünlü adı vermem gerekiyorsa yine bir oyuncu olan Bryce Dallas Howard'ın ismini verebilirim sanırım. Erkek oyunculardan da Johnny Depp, Jim Carrey falan olabilir. Ama tek bir isimde takılı kalamıyorum ve hatırlayabildiklerim bu kadarla sınırlı şimdilik.

7. Şansa inanır mısın? Şans getirdiğini düşündüğün eşyan var mı?


Aslında şansa inanmıyorum ama şanslıyım. :) O nasıl oluyor derseniz, şanslıyım derken, nasipliyim demek istiyorum ama halk dilinde şanslıyım demek yaygın olduğu için böyle diyorum. Yoksa normalde şans diye bir şey yoktur, nasip vardır. Nasibinde varsa olur yani. Ben de özellikle sınavlarda öğrencilik yıllarımda dört ayak üstüne düşmüşümdür, çalışmadan geçenlerdendim:) Özel bir eşyam falan da yok.

8. Hayalindeki meslek ve nedeni?


Yazarlık, çünkü aşk.

9. Kafan bozukken yaptığın şeyler nelerdir?


Hmmm, bir düşüneyim. Tam bir uyuz oluyorum, çekilmez bir hal alıyorum. Aşırı inatçılık ediyorum, ayak diriyorum. Bunlar olabilir. Somurtup gün boyu köşeme de çekiliyor olabilirim, hatırlayamadım şu an :)

10. En sevdiğin film ya da dizi


Bu benim için o kadar zor bir soru ki... Bir kere zaten filmkoliğim. Ve en sevdiğim film yok, filmler var. Hem de bir sürü var. Bir kere fantastik-bilim kurgu çok severim. Distopya da severim. Şimdiye kadar izlediğim en iyi distopik film Equilibrium olabilir.(Türkçeye İsyan diye çevirmişler, çok ayıp) Onun dışında, beni derinden etkileyen hatırladıklarım arasında Küp filmi vardı. Ama iyi anlamda değil kötü anlamda etkilemişti yani... Yine de aklımdan çıkmıyor. Bilim-kurgu olarak da çok var, ama şimdi tek tek hatırlayamıyorum. Bollywood'da Aamir Khan filmlerini tek geçerim zaten, özellikle 3 Idıots filmini... Türk filmlerinden sanırım Babam ve Oğlum diyeceğim. En sevdiğim diziye gelince... Türk dizilerinden Mehmetçik Kutulamarenin 1. sezonunu severek izlemiştim, ikinci sezonu gelince bıraktım. Yabancı dizi de izliyorum ama tamamlayamıyorum, dizilerde hep sıkılıp bırakıyorum sanırım.

11. Kendine hangi sorunun sorulmasını isterdin ve cevabın ne olurdu?


Bilmem.

~

Lezan Kara ve Fatih Pınarca'ya teşekkür ederim. Onlar bu mimi başlatmasa haberim olmayacaktı.Adım geçmediği halde direkt atladığım için kusura bakmazsınız umarım. :) Benim de isim vermem gerek ama ben herkese açık demek istiyorum. İsteyen herkes aramıza katılabilir. Okuduğunuz için teşekkürler. :)
6 yorum:

  1. Bu ne kadar tatlı bir mim yazısı olmuş.Cevaplarını severek okudum:)

    YanıtlayınSil
  2. Çok samimi cevaplamışsııın :)

    YanıtlayınSil
  3. Yazımı referans göstermenize çok sevindim Hatice Hanım. Ancak şu zamana kadar bu samimi yazınızı okumadığım için çok üzüldüm. Çok teşekkürler.

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.